Bovenlokale netwerken vrijetijdsparticipatie
Op 1 april 2026 kunnen Intergemeentelijke Samenwerkingen (IGS’en) rond Cultuur aanvraag indienen voor de oprichting van een bovenlokaal netwerk vrijetijdsparticipatie in 2027. De Vlaamse overheid stimuleert hiermee samenwerking tussen gemeenten om drempels voor mensen in armoede binnen cultuur, jeugdwerk en sport weg te nemen. Lokale netwerken kunnen nog één subsidieperiode blijven bestaan dankzij de overgangsmaatregel. Tegen 2033 moeten alle lokale netwerken integreren in een bovenlokaal netwerk om hun trekkingsrechten te behouden.
Begeleiding op maat voor steden en gemeenten
We ondersteunen lokale besturen die vanuit transversale netwerkverbanden werken aan een inclusief vrijetijdsbeleid.
Dit doen we met begeleiding op maat, zodat ze een dynamisch en toegankelijk vrijetijdsaanbod kunnen ontwikkelen voor mensen in armoede.
Meer weten? Contacteer Helene.
Sinds 1 januari 2025 zijn publiq en Demos één organisatie, en valt deze dienstverlening en kenniswerking onder publiq. Voorlopig vind je alle informatie over dienstverlening nog op demos.be.